S-Cross

Нивоа на опрема

GLX

S-Cross GL Plus

 • START/STOP систем
 • Серво управувач
 • Аудио команди на управувач
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Cruise control - темпомат
 • 7 воздушни перници
 • ABS+EBD
 • ESP+TCS
 • USB конекција
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Светло за магла назад
 • Надворешни рачки за врата во боја на каросерија
 • Потпирач за рака на централна конзола
 • Потпирач за рака на задни седишта
 • Далечинско централно заклучување
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Ограничувач на брзина
 • Аларм заштита од кражба
 • Имобилизатор, систем за заштита од кражба
 • Патен компјутер
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Делива задна клупа 60:40
 • Isofix за детско седиште
 • Предни, задни и странички поткрила
 • Преграда за двојно дно во багажник
 • Штитници за сонце со огледало и осветлување
 • Сет за поправка на пневматици
 • Автоматски клима уред - двозонски
 • Кожен управувач
 • Кey-kess пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Автоматски светла
 • Автоматски брисачи со сензори за дожд
 • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
 • Аудио систем со 7" LCD дисплеј осетлив на допир
 • Поддршка за Android Auto & Apple CarPlay
 • Камера за паркирање наназад
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Грејачи на ретровизори
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • LED дневни светла
 • Bi-Xenon светла
 • Електрично преклопливи ретровизори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Светла за магла напред со хромиран детаљ
 • 2 високотонци
 • Хромирана лајсна околу прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Хромирани кровни носачи
повеќе

од 18.500 Евра
до 31 Декември
за возила од лагер

GLX SR

S-Cross GLX

Повеќе од Gl Plus:

 • Врска со паметен телефон + Навигација
 • Радарска поддршка за сопирање RBS
 • Сигнал за итно запирање ESS
 • Прилагодлив cruise control - темпомат
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Алуминиумски бандажи 17" полирани
повеќе

од 24.500 Евра

Бои

Sphere Blue Pearl Energetic Red Pearl Mineral Gray Metallic Cosmic Black Pearl Metallic Superior White Galactic Gray Metallic Cool White Pearl Silky Silver Metallic Canyon Brown Pearl Metallic

Детали

carmap

Мултифункционален екран осетлив на допир

Двозонски клима-уред

Информационен дисплеј

AllGrid контролер

Кожени седишта