add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

НИВОА НА ОПРЕМА

Одберете модел за да видите повеќе карактеристики на секој посебно...

1.2 GL, 90hp од€10.900

Промотивно

1.2 GL Plus, 90hp од€12.280

1.2 GLX, 90hp од€13.990

ОПРЕМА GL

 • Серво управувач
 • Кожен управувач со аудио команди
 • Управувач подесив по висина
 • Клима уред
 • 6 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Помош при изненадно сопирање
 • USB конекција
 • Радио CD MP3 WMA со 6 звучници
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • LED дневни светла вградени во преден браник
 • Функција на светла “Guide me light”
 • Автоматски светла
 • Далечинско централно заклучување
 • Рачки за врати и ретровизори во боја на каросерија
 • Патен компјутер
 • Светла за магла позади
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Електрика на предни прозори
 • Хромирана предна маска
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Индикатор со препорака за степен за пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Делива задна клупа 60:40
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Филтер за полен
 • Isofix за детско седиште
 • Алуминиумски бандажи 16” само кај 1.0 Boosterjet
 • Hill Hold само кај AT/CVT
 • Спојлер и хромирана лајсна на 5-та врата
 • Сет за поправка на пневматици
 • Серво управувач
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Кожен управувач со аудио команди
 • LED дневни светла вградени во преден браник
 • Индикатор со препорака за степен за пренос
 • Управувач подесив по висина
 • Функција на светла “Guide me light”
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Клима уред
 • Автоматски светла
 • Делива задна клупа 60:40
 • 6 воздушни перници
 • Далечинско централно заклучување
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • ABS + EBD
 • Рачки за врати и ретровизори во боја на каросерија
 • Филтер за полен
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • Патен компјутер
 • Isofix за детско седиште
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Светла за магла позади
 • Алуминиумски бандажи 16” само кај 1.0 Boosterjet
 • Помош при изненадно сопирање
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Hill Hold само кај AT/CVT
 • USB конекција
 • Електрика на предни прозори
 • Спојлер и хромирана лајсна на 5-та врата
 • Радио CD MP3 WMA со 6 звучници
 • Хромирана предна маска
 • Сет за поправка на пневматици

ОПРЕМА GL Plus

Повеќе од GL:

 • Алуминиумски бандажи 16”
 • LED дневни светла – интегрирани во предни светла
 • Ксенон светла
 • Светла за магла напред
 • Грејачи на седишта (кај CVT)

Повеќе од GL:

 • Алуминиумски бандажи 16”
 • Ксенон светла
 • Грејачи на седишта (кај CVT)
 • LED дневни светла – интегрирани во предни светла
 • Светла за магла напред

ОПРЕМА GLX

Повеќе од GL Plus:

 • LCD информационен дисплеј во боја – 4,2 inch
 • 7 inch екран осетлив на допир + Аudio + Camera + NAV
 • RBS – радарска поддршка за сопирање
 • Прилагодлив crusie control – темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Автоматска дигитална клима
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Key less – пристап и стартување без клуч
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Наслон за рака напред
 • Хромирани надворешни рачки за врати
 • Хромирани внатрешни рачки за врати
 • Хромирана лајсна на прозори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Електрика на задни прозори
 • Старт / Стоп систем (кај SHVS)
 • Грејачи на седишта (кај SHVS)

Повеќе од GL Plus:

 • LCD информационен дисплеј во боја – 4,2 inch
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Хромирана лајсна на прозори
 • 7 inch екран осетлив на допир + Аudio + Camera + NAV
 • Key less – пристап и стартување без клуч
 • Трепкачи на ретровизори
 • RBS – радарска поддршка за сопирање
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Електрика на задни прозори
 • Прилагодлив crusie control – темпомат
 • Наслон за рака напред
 • Старт / Стоп систем (кај SHVS)
 • Ограничувач на брзина
 • Хромирани надворешни рачки за врати
 • Грејачи на седишта (кај SHVS)
 • Автоматска дигитална клима
 • Хромирани внатрешни рачки за врати

Почуствувај го Baleno

Практичен хечбек со турбо мотор

Новиот Suzuki Baleno е хечбек со 5 врати кој е вистинско задоволство да се вози. Со Boosterjet турбо бензинскиот мотор, уживате максимум перформанси, задржувајќи ја ниската потрошувачка. А за компактен автомобил, тој нуди многу комфор во исклучително пространиот ентериер. Плус, тој доаѓа со многу богата опрема, која вклучува сателитска навигација и клима уред како стандард.

Забавен за возење, практичен, комфорен и евтин за поседување. Исто така, GL Plus моделот доаѓа со многу стандардна опрема и сето за 12.280 евра.

ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ГО МОТОРОТ

Седнете зад воланот на Baleno и првото нешто што ќе го забележите е колку добро вози овој хечбек.

Boosterjet турбо бензинскиот мотор дава максимум перформанси, задржувајќи многу ниска потрошувачка на гориво. Плус, со импресивната моќ, висок вртежен момент и лесната каросерија на Baleno, гарантирано е дека ќе ги почувствувате динамичните перформанси зад воланот. Одлетајте со 5-степен мануелен или 6-степен автоматски менувач.

Независно од тоа каде се вози, Baleno продолжува да импресионира со одлично држење на патот.

Врвна Безбедност

Новото Baleno е опремено со сериозно ефективна заштита како стандард.

● ABS со EBD функција
● ESP® (Електронски Програм за Стабилност)
● Функција за помош при сопирање
● Систем за надгледување на притисокот во пневматиците TPMS
● Предни и странични воздушни перничиња за возачот и совозачот, надополнети со воздушни завеси
● ISOFIX приклучоци за детско седиште
● Камера за возење назад

*ESP® е регистрирана трговска марка на Daimler AG

Front facing Suzuki Baleno with front grile with chrome accent

Radar Brake Support

Suzuki Baleno Adaptive Cruise Control

Прилагодлив темпомат

Suzuki Baleno Hill hold control

Hill Hold Control (само кај автоматски менувач)

Освен ентериер кој е попросторен од речиси сите конкуренти, Baleno може да се пофали и со најбогата листа на опрема со однос на градските автомобили од истата класа.