add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

НИВОА НА ОПРЕМА

Одберете модел за да видите повеќе карактеристики на секој посебно...

1.0 GL, 68hp од€8.900

1.0 AGS GLX, 68hp од€9.990

КЛУЧНИ СТАВКИ ОД ОПРЕМА

 • Клима уред
 • Серво управувач со висинско подесување
 • Патен компјутер
 • Електрика на предни прозори
 • Централна брава со далечинско управување
 • Радио CD MP3/WMA со 2 звучника
 • Bluetooth команди за мобилен
 • USB конекција
 • TPMS (индикатор за низок притисок во пневматици)
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP (програм за електронска стабилност на возилото)
 • Помош при нагло сопирање
 • Имобилизатор, заштита од кражба
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • ISOFIX - прицврстување на детско седиште
 • Делива задна клупа 60:40
 • DRL дневни светла
 • Светло за магла, позади
 • Сет за поправка на пневматик и помошен алат.
 • Клима уред
 • USB конекција
 • Имобилизатор, заштита од кражба
 • Серво управувач со висинско подесување
 • TPMS (индикатор за низок притисок во пневматици)
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Патен компјутер
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • ISOFIX - прицврстување на детско седиште
 • Електрика на предни прозори
 • 4 воздушни перници
 • Делива задна клупа 60:40
 • Централна брава со далечинско управување
 • ABS + EBD
 • DRL дневни светла
 • Радио CD MP3/WMA со 2 звучника
 • ESP (програм за електронска стабилност на возилото)
 • Светло за магла, позади
 • Bluetooth команди за мобилен
 • Помош при нагло сопирање
 • Сет за поправка на пневматик и помошен алат.

КЛУЧНИ СТАВКИ ОД ОПРЕМА

Повеќе од GL:

 • Алуминиумски фелни
 • Магленки
 • Воздушни завеси х 2
 • Електрично регулирање на ретровизори
 • Ретровизори во боја на каросерија
 • Електрика на задни прозори
 • Звучници х 4
 • Предна маска со хромиран детаљ
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина (само со автоматски менувач)

  Повеќе од GL:

 • Алуминиумски фелни
 • Електрично регулирање на ретровизори
 • Звучници х 4
 • Магленки
 • Ретровизори во боја на каросерија
 • Предна маска со хромиран детаљ
 • Воздушни завеси х 2
 • Електрика на задни прозори
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина (само со автоматски менувач)

КЛУЧНИ СТАВКИ ОД ОПРЕМА

Вклучува се што има GL PLUS

 • Електрика на задни прозори
 • Магленки напред
 • 14” полирани АЛУ тркала
 • Хромирана предна маска
 • CD tuner со DAB
 • Подесување на возачко седиште по висина
 • Капацитет за 5 седишта
 • Предни & странични воздушни перничиња
 • Воздушни завеси
 • Клима Уред
 • 14" АЛУ тркала
 • Bluetooth
 • Електрика на задни прозори
 • Магленки напред
 • 14” полирани АЛУ тркала
 • Хромирана предна маска

Мал автомобил полн со опрема

Не дозволувајте Celerio да ве изненади - тоа е мал автомобил со изненадувачка понуда на простор во ентериерот.

Овој компактен хечбек комбинира совршено практичен дизајн со едноставен стил. Напредната ефикасност подразбира ниска емисија на CO2 честички и голема економичност. Големата можност за маневрирање и извонредната видливост прави возењето на Celerio низ градот да биде и возбудливо.

Малиот Celerio е уживање да се вози, евтин за купување и нуди сосема солиден комфор.

ВОЗЕТЕ ПОДОЛГО ЗА ПОМАЛКУ

Ниската емисија на CO2 честички значи и ниска потрошувачката, што секако е одлична вест за вашиот паричник.

Компактен и лесен, 1.0 бензинскиот мотор овозможува Celerio да нуди доста економични перформанси.

 

компактни димензии

Кога е во прашање практичноста, Celerio изненадува.

Неговите компактни димензии (3,6 метри должина) oвозможува мал круг на вртење од само 9,4 метри што овозможува полесно влегување и излегување во т.н. тесни точки

Врвна Безбедност

Celerio е опремен со богата безбедноста опрема уште како стандардна опрема:

● Предни и странични воздушни перничиња како и воздушни завеси
● Систем за следење на притисокот во гумите (TPMS)
● ABS со EBD (електронска дистрибуција на сопирачките) и систем за помош за сопирање
● ESP® (Програма за електронска стабилност)
● Зајакнување во вратите за подобра заштита при странични судири
● ISOFIX приклучоци за детско седиште  

*ESP® is a registered trademark of Daimler AG

Воздушни перничиња

Единствен мотор кај Celerio е 1.0 литарскиот со 3 цилиндри. Малку троши и вреди за сите пари. Ниеден мал автомобил не може да понуди толку опрема за толку ниска цена.