add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

НИВОА НА ОПРЕМА

Одберете модел за да видите повеќе карактеристики на секој посебно...

1.2 GL, 90hp од€10.390 Промотивно

1.2 GL Plus, 90hp од€12.690

1.2 GLX Hybrid, 90hp од€14.500

ОПРЕМА GL

 • Серво управувач
 • Кожен управувач со аудио команди
 • Управувач подесив по висина
 • Клима уред
 • 6 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилност
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Помош при изненадно кочење
 • USB конекција
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • LED дневни светла вградени во браник
 • Функција на светла "Guide me light"
 • Автоматски светла
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Ретровизори и рачки за врати во боја на каросерија
 • Далечинско централно заклучување
 • Патен компјутер
 • Светла за магла позади
 • Електрика на предни прозори
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Возачко седиште подесивo по висина
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Делива задна клупа 60:40
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Филтер за полен
 • Isofix за детско седиште х 2
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • Сет за поправка на пневматици
 • Тонирани стакла
 • Серво управувач
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Кожен управувач со аудио команди
 • LED дневни светла вградени во браник
 • Возачко седиште подесивo по висина
 • Управувач подесив по висина
 • Функција на светла "Guide me light"
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Клима уред
 • Автоматски светла
 • Делива задна клупа 60:40
 • 6 воздушни перници
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • ABS + EBD
 • Ретровизори и рачки за врати во боја на каросерија
 • Филтер за полен
 • ESP - Систем за контрола на стабилност
 • Далечинско централно заклучување
 • Isofix за детско седиште х 2
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Патен компјутер
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • Помош при изненадно кочење
 • Светла за магла позади
 • Сет за поправка на пневматици
 • USB конекција
 • Електрика на предни прозори
 • Тонирани стакла

ОПРЕМА GL Plus

Повеќе од GL:

 • Алуминиумски бандажи 16"
 • 7 инчен екран осетлив на допир+audio+camera
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Светла за магла напред
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Hill hold (само кај CVT)

Повеќе од GL:

 • Алуминиумски бандажи 16"
 • Канали за греење на задни седишта
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • 7 инчен екран осетлив на допир+audio+camera
 • Светла за магла напред
 • Hill hold (само кај CVT)
 • Грејачи на предни седишта

ОПРЕМА GLX

Повеќе од GL Plus:

 • START/STOP (само кај SHVS)
 • 4,2 инчи информационен дисплеј во боја
 • 7 инчен екран осетлив на допир+aud+cam+NAV
 • Два високотонци
 • Key less - пристап и стартување без клуч
 • Hill hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Алуминиумски бандажи 16" полирани
 • Прилагодлив cruse control - темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • RBS - Радарска подршка за сопирање
 • DSBS - Dual Sensor Brake Suport
 • Автоматски клима уред
 • High Beam Assist - Автоматско гасење на долги светла
 • Lane departure warning - Предупредување за напуштање лента на движење
 • Weaving Alert - Предупредување за неправилно движење (при поспаност)
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • LED дневни свeтла - интегрирани во предни светла
 • LED предни и задни светла
 • Елeктрично преклопиви ретровизори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Електрика на задни прозори

Повеќе од GL Plus:

 • START/STOP (само кај SHVS)
 • Прилагодлив cruse control - темпомат
 • Weaving Alert - Предупредување за неправилно движење (при поспаност)
 • 4,2 инчи информационен дисплеј во боја
 • Ограничувач на брзина
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • 7 инчен екран осетлив на допир+aud+cam+NAV
 • RBS - Радарска подршка за сопирање
 • LED дневни свeтла - интегрирани во предни светла
 • Два високотонци
 • DSBS - Dual Sensor Brake Suport
 • LED предни и задни светла
 • Key less - пристап и стартување без клуч
 • Автоматски клима уред
 • Елeктрично преклопиви ретровизори
 • Hill hold - помош при тргнување на нагорнина
 • High Beam Assist - Автоматско гасење на долги светла
 • Трепкачи на ретровизори
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Алуминиумски бандажи 16" полирани
 • Lane departure warning - Предупредување за напуштање лента на движење
 • Електрика на задни прозори

НАЈДОБРИОТ ВО СВОЈАТА КЛАСА

Swift отсекогаш имал стил на претек и новиот модел не е исклучок. Со експертски дизајнирани мускулести линии и опции за персонализација на ентериерот и екстериерот, сите очи ќе бидат насочени кон Вас. Погледнете го целосно новиот Swift во акција.

Suzuki Swift: 10 colour options to choose from

БОИ КОИ СЕ ПРИКАЗНА ЗА СЕБЕ

Side facing Suzuki Swift and LED headlights

ИЗГЛЕД КОЈ МАМИ ПОГЛЕДИ

Неговите атрибути на ниска маса, енергична моќ, пријатно управување и соодветно декориран ентериер прават да се издвои од толпата, до степен што не треба само да го ставите на вашата кратка листа, туку и на самиот врв од неа.

ПЕРФОМАНСИ НА НАЈВИСОКО НИВО

Качете ја забавата на повисоко ниво со целосно новиот Swift. Тој е достапен со 1,2 Dualjet бензински мотор, кој овозможува мазно и ефикасно возење. Или пробајте го со 1,0 Boosterjet турбо бензинецот, кој има неверојатни перформанси и ниска потрошувачка на гориво. SHVS Mild Hybrid погонот овозможува уште поголема ефикасност и пониска потрошувачката. И ако тоа не е доволно, достапен е и 1,2 Dualjet SHVS Mild Hybrid мотор со погон на сите четири тркала.

За толку забавен, технолошки напреден и секси автомобил, за таа цена, Swift едноставно заслужува аплауз.

ПРЕКРАСЕН ВО ВНАТРЕШНОСТА

целосно новиот Swift доаѓа со DAB дигитално радио кое ќе ја оживее вашата следна авантура, лесно поврзување со вашиот смартфон преку Apple CarPlay или Android Auto и повеќе место за се што Ви треба на патувањата. Целосно новиот Swift е компактен и лесен, но има поширок и покомфорен ентериер од претходно, вклучувајќи и поголем багажник од 265 литри. Возачко искуство какво што не може да понуди никој друг.

ВРВНА БЕЗБЕДНОСТ

Новиот Swift е опремен со сериозно ефективна заштита како стандард.

 • Предни и странични воздушни перничиња за возачот и совозачот, надополнети со воздушни завеси
 • ABS со EBD функција
 • ESP® (Електронски Програм за Стабилност)
 • ISOFIX приклучоци за детско седиште
 • Зајакнување во вратите за подобра заштита при странични судири
 • Систем за надгледување на притисокот во пневматиците
 • Hill Hold Control (Систем за контрола при тргнување на нагорнина)
 • Поддршка на кочењето со два сензори

*ESP® е регистрирана трговска марка на Daimler AG

Dual Sensor Brake Support

Suzuki Swift е исто толку динамички добар како претходникот, но и неколку чекори понатаму. Управувањето, држењето на патот, агилноста и чистата забава во возењето се подобри од било кој друг автомобил во класата.