add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon close-alt icon close icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon rotate icon Search Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

Богата опрема

 • 6 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP (Програм за електронска стабилност) + TCS
 • RBS (Радарска подршка за сопирање)
 • DSBS (Dual Sensor Brake Suport)
 • ACC (Прилагодлив cruse control)
 • Ограничувач на брзина
 • Veawing alert, предупредување за излегување од лента на движење
 • Hill hold control (Помош при тргнување на нагорнина)
 • TPMS (Систем за контрола на притисок во пневматици)
 • Грејачи на предни седишта и канали за греење на задни седишта
 • Stop / Start систем
 • Имобилајзер
 • Алуминиумски бандажи- полирани 195/45R17
 • Спортски преден браник & маска
 • Спортски заден браник
 • Спортски странични спојлери
 • Заден кровен спојлер
 • Заден дифузер и ауспух со две цевки
 • LED предни и задни светла
 • LED дневни светла (интегрирани во предни светла)
 • Автоматски светла
 • Функција на светла Guide me home
 • Beam Assist, Асистенција на долги светла
 • Автоматско нивелирање на предни светла
 • Светла за магла напред
 • Светло за магла позади
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Надворешни ретровизори со вградени трепкачи
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • Спортски волан со аудио кoманди
 • Црвени штепови на волан, менувач и седишта
 • Волан подеслив по висина и длабина
 • 4.2-инчен LCD дисплеј во боја
 • Smartphone linkage 7" display audio + NAV + Bluetooth + camera + DAB
 • Автоматски клима уред
 • USB приклучок
 • Кeyless - пристап и стартување без клуч
 • Централна брава со далечинска команда
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Подесување на возачко седиште по висина
 • Филтер за полен
 • 6 воздушни перници
 • Спортски заден браник
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • ABS + EBD
 • Спортски странични спојлери
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • ESP (Програм за електронска стабилност) + TCS
 • Заден кровен спојлер
 • Спортски волан со аудио кoманди
 • RBS (Радарска подршка за сопирање)
 • Заден дифузер и ауспух со две цевки
 • Црвени штепови на волан, менувач и седишта
 • DSBS (Dual Sensor Brake Suport)
 • LED предни и задни светла
 • Волан подеслив по висина и длабина
 • ACC (Прилагодлив cruse control)
 • LED дневни светла (интегрирани во предни светла)
 • 4.2-инчен LCD дисплеј во боја
 • Ограничувач на брзина
 • Автоматски светла
 • Smartphone linkage 7" display audio + NAV + Bluetooth + Camera + DAB
 • Veawing alert, предупред. за излегување од лента на движење
 • Функција на светла Guide me home
 • Автоматски клима уред
 • Hill hold control (Помош при тргнување на нагорнина)
 • Beam Assist, Асистенција на долги светла
 • USB приклучок
 • TPMS (Систем за контрола на притисок во пневматици)
 • Автоматско нивелирање на предни светла
 • Keyless - пристап и стартување без клуч
 • Грејачи на предни седишта и канали за греење на задни
 • Светла за магла напред
 • Централна брава со далечинска команда
 • Stop / Start систем
 • Светло за магла позади
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Имобилајзер
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Подесување на возачко седиште по висина
 • Алуминиумски бандажи- полирани 195/45R17
 • Надворешни ретровизори со вградени трепкачи
 • Филтер за полен
 • Спортски преден браник & маска

СОЗДАДЕН ДА НУДИ ПЕРФОРМАНСИ

Спортскиот компакт е придвижуван од моќниот 1.4 Boosterjet мотор, со висок вртежен момент. Нуди инстант одговор на педалата на гас, носејќи перформанси кои едноставно забрзуаат пулс. Цврстата и лесна каросерија придонесува за динамично управување, екстремно забрзување и ниска потрошувачка, па на вас ви останува единствено да се фокусирате на неверојатното возачко доживување.

Една од главните особини на новиот Swift Sport е неговата способност да вози како спортски автомобил. Го прави тоа навистина добро.

Неверојатно Возбудлив и предизвикувачки

Новиот Swift Sport ќе ве возбуди уште кога ќе го погледнете. Неверојатниот дизајн нуди стил кој прави разлика, а спортските детали и 17 инчните тркала, како и карбон ефектот кај спојлерите ја заокружуваат приказната за еден поинаков ултимативен спортист.

Премногу, премногу добивате со фактот дека возите и поседувате Swift Sport.

Повеќе технологија Повеќе забава

Новиот Swift Sport е опремен со комплетната технологија која би ја очекувале од ваков автомобил.

Сателитската навигација ќе ве однесе кај што ќе посакате, само со притискање на копче. Задната паркинг камера, комбинирана со прилагодливиот темпомат и влез во автомобилот без клуч, како и Start/Stop системот гарантираат луксузно доживување. Секако, за задоволството да биде комплетно, а патувањето целосно ужување, DAB дигиталното радио и дисплејот за поврзување со смартфон ќе ви озвозможат едноставна и лесна контрола на медиа системот.

Suzuki - гаранција за квалитет

Кога е во прашање сервисот на вашиот Swift Sport, како и досега, ветуваме и гарантираме супериорно ниво на корисничко искуство. Ќе бидете импресионирани од грижата која ќе ја добиете за вашиот автомобил.

Here’s nine things you can count on us to do: 

 • Provide you with alternative transport options
 • Make sure our pricing is simple and transparent
 • Undertake only pre-approved work
 • Guarantee that all of our mechanics are Suzuki trained technicians
 • Use only Suzuki Genuine Parts
 • Give you progress reports throughout the day
 • Wash and vacuum your car with pre-booked work
 • Give your car a health check on every visit
 • Provide you with Accident Aftercare

Врвна Безбедност

Новиот Swift Sport е опремен со сериозно ефективна заштита како стандард.

 • 6 воздушни перничиња
 • ABS + EBD + ESP (Програм за електронска стабилност) + TCS
 • Подготовка за ISOFIX детско седиште
 • Странични заштитицни од удари
 • TPMS (Систем за контрола на притисок во пневматици)
 • Hill hold контрола
 • Адаптивен темпомат (Adaptive Cruise Control) 
 • DSBS (Dual Sensor Brake Suport)
 • Предупредување за напуштање на лента ѓ
 • Помош за долго светло

*ESP® регистрирана заштитна марка на Daimler AG

5 годишна гаранција

Како и за останатите Suzuki модели, гаранцијата изнесува 5 години.

Suzuki Insurance gives you great value annual cover for your new pride and joy. We’ll even pay your cancellation fee if you’re part way through your current policy.*

Put together specifically for Suzuki owners, our annual insurance cover is designed to help keep your Suzuki 100% Suzuki.

So in the unfortunate event of an accident, we’re one of the few insurers that guarantee to:

 • Fit only Suzuki genuine parts and panels.
 • Direct your repair to only a Suzuki-approved bodyshop.
 • Provide a five year guarantee on the quality of your Suzuki’s bodyshop repair.

You’ll also get a courtesy car for the duration of an accident repair, personal injury cover, 24-hour accident recovery and comprehensive cover to drive in the EU.

Give us a call on 0800 980 1695 

The legal bit

*Paying your cancellation fee: this offer is only available over the phone and minimum premium applies, so give us a call on 0330 100 0468.

How it works: we’ll reimburse your current insurer’s cancellation fee up to the value of 10% of your Suzuki Insurance motor premium quote. For example, if your premium is £400, we’ll pay up to £60. This offer cannot be applied after the policy has been purchased. We reserve the right to withdraw any offer at any time. Offer not available online. Conditions apply. 

The offer of insurance is subject to eligibility and underwriting criteria. All cover is subject to the terms and conditions of the policy, see the Policy Document at www.suzukicarinsurance.co.uk/docs.

Suzuki Insurance is arranged and administered by Verex Insurance Services Ltd, which is registered in England and Wales No. 05686831 at Batchworth House, Church Street, Rickmansworth, Herts, WD3 1JE and authorised and regulated by the Financial Conduct Authority, No. 487185. Verex Insurance Services Ltd arranges policies from a panel of insurers, details are available on request. To understand how we may process your information read our Fair Use Notice at www.suzukicarinsurance.co.uk/FairUseNotice.