add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

НИВОА НА ОПРЕМА

Одберете модел за да видите повеќе карактеристики на секој посебно...

1.0 GL, 112hp од€14.990

Промотивно

1.0 GL Plus, 112hp од€17.900

1.4 GLX 4wd, 140hp од€22.900

ОПРЕМА GL

 • START/STOP систем
 • Серво управувач
 • Аудио команди на управувач
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Cruise control - темпомат
 • Клима уред
 • 7 воздушни перници
 • ABS+EBD
 • ESP+TCS
 • USB конекција
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Светло за магла назад
 • Надворешни рачки за врата во боја на каросерија
 • Потпирач за рака на централна конзола
 • Далечинско централно заклучување
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Ограничувач на брзина
 • Аларм заштита од кражба
 • Имобилизатор, систем за заштита од кражба
 • Патен компјутер
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Делива задна клупа 60:40
 • Isofix за детско седиште
 • Предни, задни и странички поткрила
 • Преграда за двојно дно во багажник
 • Штитници за сонце со огледало и осветлувањеик
 • Сет за поправка на пневматициик
 • 16 инчни челични тркала со 215/60R16 пневматицик
 • Автоматски клима уред - двозонски
 • Кожен управувач
 • Кey-less пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Автоматски светла
 • Автоматски брисачи со сензори за дожд
 • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
 • Аудио екран на допир со камера за паркирање
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Грејачи на ретровизори
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • LED дневни светла
 • Bi-Xenon светла
 • Електрично преклопливи ретровизори
 • Горна касета за очила
 • Трепкачи на ретровизори
 • Светла за магла напред со хромиран детаљ
 • 2 високотонци
 • Хромирана лајсна околу прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Потпирач за рака на задни седишта
 • Хромирани кровни носачи
 • Врска со паметен телефон + Навигација
 • Радарска поддршка за сопирање RBS
 • Сигнал за итно запирање ESS
 • Прилагодлив cruise control - темпомат
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Алуминиумски бандажи 17" полирани
 • Доплата за сончев кров и кожа 123.600 ден.
 • START/STOP систем
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Имобилизатор, систем за заштита од кражба
 • Серво управувач
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Патен компјутер
 • Аудио команди на управувач
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Cruise control - темпомат
 • Светло за магла назад
 • Делива задна клупа 60:40
 • Клима уред
 • Надворешни рачки за врата во боја на каросерија
 • Isofix за детско седиште
 • 7 воздушни перници
 • Потпирач за рака на централна конзола
 • Предни, задни и странички поткрила
 • ABS+EBD
 • Далечинско централно заклучување
 • Преграда за двојно дно во багажник
 • ESP+TCS
 • Електрика на предни и задни прозори
 • Штитници за сонце со огледало и осветлување
 • USB конекција
 • Ограничувач на брзина
 • Сет за поправка на пневматици
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Аларм заштита од кражба
 • 16 инчни челични тркала со 215/60R16 пневматици

ОПРЕМА GL Plus

Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред - двозонски
 • Кожен управувач
 • Кey-less пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Автоматски светла
 • Автоматски брисачи со сензори за дожд
 • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
 • Аудио екран на допир со камера за паркирање
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Грејачи на ретровизори
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • LED дневни светла
 • Bi-Xenon светла
 • Електрично преклопливи ретровизори
 • Горна касета за очила
 • Трепкачи на ретровизори
 • Светла за магла напред со хромиран детаљ
 • 2 високотонци
 • Хромирана лајсна околу прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Потпирач за рака на задни седишта
 • Хромирани кровни носачи

Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред - двозонски
 • Канали за греење на задни седишта
 • Трепкачи на ретровизори
 • Кожен управувач
 • Грејачи на ретровизори
 • Светла за магла напред со хромиран детаљ
 • Key-less пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • 2 високотонци
 • Автоматски светла
 • LED дневни светла
 • Хромирана лајсна околу прозори
 • Автоматски брисачи со сензори за дожд
 • Bi-Xenon светла
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
 • Електрично преклопливи ретровизори
 • Потпирач за рака на задни седишта
 • Аудио екран на допир со камера за паркирање
 • Горна касета за очила
 • Хромирани кровни носачи
 • Грејачи на предни седишта

ОПРЕМА GLX

Повеќе од GL Plus:

 • Врска со паметен телефон + Навигација
 • Радарска поддршка за сопирање RBS
 • Сигнал за итно запирање ESS
 • Прилагодлив cruise control - темпомат
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Алуминиумски бандажи 17" полирани
 • Доплата за сончев кров и кожа 123.600 ден.

Повеќе од GL Plus +

 • Врска со паметен телефон + Навигација
 • Прилагодлив cruise control - темпомат
 • Алуминиумски бандажи 17" полирани
 • Радарска поддршка за сопирање RBS
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Доплата за сончев кров и кожа 123.600 ден.
 • Сигнал за итно запирање ESS

Создаден за авантура

S-Cross се наоѓа совршено добро и низ градските улици, но и на потешки терени. Го краси модерен стил и нуди едно чудо напредни технолошки системи и богати нивоа на опрема.

Со моќни и ефикасни Boosterjet мотори, ALLGRIP технологија за погон на 4 тркала, напредни безбедносни карактеристики и повеќе простор од кога било, овој компактен кросовер е перфектна комбинација на комфор и SUV модел. Онаму каде што ве носи вашата имагинација, таму оди и S-Cross, едноставно, вашите патувања ќе станат секојдневние.

Троши помалку, и е порафиниран од претходникот. Подобрувањата на суспензијата и ентериерот се очигледи, и добредојдени.”

Возбудливо возњење

Новата ALLGRIP технологија за погон 4 тркала значи дека можете да стигнете секаде каде што ќе посакате.

Одберете го S-Cross со ALLGRIP технологија за погон на 4, и ќе добиете автомобил кој ќе одговори на секој предизвик - овозможувајќи прилагодување на сите услови.

Врвна безбедност

S-Cross е богато опремен со безбедносна опрема:

● 5 ѕвезди на Euro NCAP тестот
● Воздушни перничиња на за возачот, предните патници како и странични воздушни завеси
● ABS Функција за помош за сопирање
● ESP® (Програма за електронска стабилност)
● Сигнал за сопирање во итни случаи (GLX)
● ISOFIX детско седиште
● Зајакнување во вратите за подобра заштита при странични судири
● Систем за следење на притисокот во гумите
● Hill hold control - Систем за помош на нагорнини (GL Plus & GLX)
● Adaptive Cruise Control - Прилагодлив темпомат (GLX)
● Radar Brake Support - Радарски систем за поддршка при сопирање (GLX)

*ESP® is a registered trademark of Daimler AG

Airbags

Radar brake support

И од претходно знаевме дека технологијата за погон на 4 тркала кај Suzuki е совршена. Ова е марката која на светот му ја подари легендарната Vitara, но и Jimny. Allgrip системот е достапен кај сите S-Cross модели, давајќи му ултимативен SUV кредибилитет на S-Cross.