add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon close-alt icon close icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon rotate icon Search Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

Нивоа на опрема

Одберете ниво на опрема...

1.0 GL, 112hp од 13.990€

Промотивно

1.0 GL Plus, 112hp од 16.990€

1.4 GLX, 140hp од 21.900€

Опрема GL

 • START/STOP систем
 • Серво управувач
 • Аудио команди на управувач
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • DRL дневни светла
 • Клима уред - мануелен
 • 7 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • USB конекција
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Светло за магла назад
 • LED стоп светла
 • Штитиници за сонце со огледало
 • Далечинско централно заклучување
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Електрика на ретровизори
 • Електрика на предни прозори
 • Патен компјутер
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Предни, задни и странични поткрила
 • Делива задна клупа 60:40
 • Isofix за детско седиште
 • Аларм
 • Тонирани стакла
 • Рачки од врати и ретровизори - црни
 • 16" челични тркала со 215/60R16 пневматици
 • Сет за поправка на пневматици
 • START/STOP систем
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Серво управувач
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Аудио команди на управувач
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Светло за магла назад
 • Предни, задни и странични поткрила
 • DRL дневни светла
 • LED стоп светла
 • Делива задна клупа 60:40
 • Клима уред - мануелен
 • Штитиници за сонце со огледало
 • Isofix за детско седиште
 • 7 воздушни перници
 • Далечинско централно заклучување
 • Аларм
 • ABS + EBD
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Тонирани стакла
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • Електрика на ретровизори
 • Рачки од врати и ретровизори - црни
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Електрика на предни прозори
 • 16" челични тркала со 215/60R16 пневматици
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • Патен компјутер
 • Сет за поправка на пневматици
 • USB конекција

Опрема GL Plus

Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред
 • Кожен управувач
 • Светла за магла напред
 • LED дневни светла
 • Грејачи на ретровизори
 • Електрика на задни прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • 4,2 inch информационен дисплеј во боја
 • 7" Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Cruise control - темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • Хромирана предна маска
 • Наслон за рака напред
 • Хромирани кровни носачи
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Штитиници за сонце со огледало и осветлување
 • Рачки на врати и ретровизори во боја
 • Конзолна касета
 • Радарско следење на сообраќајна лента (за 4WD)
 • DSBS (Радарска подршка за сопирање за 4WD)
 • Сигнал за итно запирање ESS (за 4WD)
 • Прилагодлив темпомат (за 4WD)
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (за 4WD)
 • BSM (детекција на мртов агол при претекнување и возење назад) (за 4WD)

  Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред
 • Cruise control - темпомат
 • Рачки на врати и ретровизори во боја
 • Кожен управувач
 • Ограничувач на брзина
 • Конзолна касета
 • Светла за магла напред
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • Радарско следење на сообраќајна лента (за 4WD)
 • LED дневни светла
 • Хромирана предна маска
 • DSBS (Радарска подршка за сопирање за 4WD)
 • Грејачи на ретровизори
 • Наслон за рака напред
 • Сигнал за итно запирање ESS (за 4WD)
 • Електрика на задни прозори
 • Хромирани кровни носачи
 • Прилагодлив темпомат (за 4WD)
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Грејачи на предни седишта
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (за 4WD)
 • 4,2 inch информационен дисплеј во боја
 • Канали за греење на задни седишта
 • BSM (детекција на мртов агол при претекнување и возење назад) (за 4WD)
 • 7" Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Штитиници за сонце со огледало и осветлување

Опрема GLX

Повеќе од GL Plus:

 • LED мултирефлектор
 • Автоматски светла
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Централен часовник
 • Key less-пристап и стартување без клуч
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera + NAV
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Автоматско затемнување на ретровизор
 • Тапацир на врати и седишта обложени со кожа и велур
 • 2 високотонци
 • Горна фиока за очила

  Повеќе од GL Plus:

 • LED мултирефлектор
 • Централен часовник
 • Трепкачи на ретровизори
 • Автоматски светла
 • Key less-пристап и стартување без клуч
 • Автоматско затемнување на ретровизор
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera + NAV
 • Тапацир на врати и седишта обложени со кожа и велур
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • 2 високотонци
 • Горна фиока за очила

СОЗДАВА ВОЗБУДА

Новата Vitara е направена да возбуди, дизајнирана за да воодушеви. Ве очекува вас и начинот на кој ќе си играте со неа.

Со силниот SUV изглед, Vitara има препознатлив изглед со кој посебно се истакнува во урбана средина, а секако спремна е за совладување и на најтешките предизвици. Секако, ваков моќен дизајн подразбира и моќни перформанси. Благодарение на ефикасните Boosterjet турбо мотори, во комбинација со познатиот ALLGRIP систем за погон на сите 4 тркала, Vitara е спремна и има сила да се прилагоди на секој предизвик. Навистина е создадена за авантура.

СВЕТОТ Е ВАШЕТО ИГРАЛИШТЕ ALLGRIP СИСТЕМ ЗА ПОГОН НА 4 ТРКАЛА

Ограниченост. Таа навистина не е интересно, нели? Вo Suzuki, не веруваме во тоој збор. Затоа го создадовме уникатиот ALLGRIP систем за погон на 4 тркала *. Со ALLGRIP, имате целосна контрола на патот, може да се прилагодите во секоја прилика, без оглед дали е дожд, снег или било каков потежок терен. Единствената ограниченост кога ја возите Vitara е вашата имагинација и границите што вие ќе ги поставите.

 

* достапен кај GL Plus и GLX нивоата на опрема

РЕДИЗАЈНИРАН НАДВОРЕШЕН ИЗГЛЕД

Во Suzuki, не стоиме. Експериментираме. Откриваме нови можности. Се забавуваме. Со Vitara, на светот да му додаваме малку боја. Со можност да одберете единечна или двојна колор комбинција, во било која варијанта, Vitara носи топлина. Силниот SUV дизајн и компактните димензии ја издвојуваат Vitara од толпата. Едноставно, со Vitara сте уникатни.

Хромирана предна маска

Панорамски сончев кров кај GLX

LED предни светла

Suzuki ветување за квалитет на сервис

Во однос на сервисирањето на вашата Vitara, ветуваме високо ниво на грижа за автомобилот. Ќе бидете пријатно изненадени од начинот на кој се грижиме за вас и важата Vitara.

Што добивате со секој Suzuki автомбил: 

 • Врвен квалитет на самиот автомобил
 • 5 годишна гаранција
 • Доверливост, перформанси и ниска потрошувачка
 • Врвен квалитет на сервисна услуга, достапна во секој момент

  

Vitara - 360 view

Сите варијатни на опрема и бои, може да ги персонализирате со 360 степени прегледот на Vitara


Vitara 360