add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

Vitara s

КЛУЧНИ СТАВКИ ОД ОПРЕМА...

 • Stop & Start
 • Серво управувач
 • Aудио команди на управувач
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Клима уред
 • 7 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Систем за ослободување на педалите при удар
 • USB приклучок
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Светло за магла назад
 • Штитници за сонце со огледало
 • Далечинско централно заклучување
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Електрика на ретровизори
 • Електрика на предни прозори
 • Патен компјутер
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Заштита на крила и прагови
 • Делива задна клупа 60:40
 • Isofix за детско седиште
 • Аларм
 • Тонирани стакла
 • 16" челични бандажи со 215/60R16 пневматици
 • Сет за поправка на пневматици
 • Автоматски клима уред
 • Кожен управувач
 • Светла за магла напред
 • LED дневни светла
 • Грејачи на ретровизори
 • Електрика на задни прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Aлуминиумски бандажи 17"
 • Xромирани кровни носачи
 • Штитиници за сонце со огледало и светло
 • 2 високотонци
 • Конзолна касета
 • Ограничувач на брзина
 • Cruise control - темпомат
 • Прилагодлив cruse control (само за 4WD)
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (4WD)
 • Радарска подршка за сопирање RBS (само за 4WD)
 • Сигнал за итно запирање ESS (само за 4WD)
 • Хромирана предна маска
 • LED мултирефлектор
 • Автоматски светла
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Паркинг сензори напред и назад
 • key less-пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Aлуминиумски бандажи 17" - полирани
 • Автоматски бришачи со сензори за дожд
 • Елeктрично преклопиви ретровизори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Smartphone linkage display audio+rearview camera + NAV
 • Седишта обложени во комбинација кожа - велур
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Stop&Start
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Конзолна касета
 • Серво управувач
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Ограничувач на брзина
 • Аудио команди на управувач
 • Заштита на крила и прагови
 • Cruise control - темпомат
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Делива задна клупа 60:40
 • Прилагодлив cruse control (само за 4WD)
 • Клима уред
 • Isofix за детско седиште
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (4WD)
 • 7 воздушни перници
 • Аларм
 • Радарска подршка за сопирање RBS (само за 4WD)
 • ABS + EBD
 • Тонирани стакла
 • Сигнал за итно запирање ESS (само за 4WD)
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • 16" челични бандажи со 215/60R16 пневматици
 • Хромирана предна маска
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Сет за поправка на пневматици
 • LED мултирефлектор
 • Систем за ослободување на педалите при удар
 • Автоматски клима уред
 • Автоматски светла
 • USB приклучок
 • Кожен управувач
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Светла за магла напред
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • LED дневни светла
 • Key less-пристап и стартување без клуч (со копче)
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Грејачи на ретровизори
 • Алуминиумски бандажи 17" - полирани
 • Светло за магла назад
 • Електрика на задни прозори
 • Автоматски бришачи со сензори за дожд
 • Штитници за сонце со огледало
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • Далечинско централно заклучување
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Трепкачи на ретровизори
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • Smartphone linkage display audio+rearview camera + NAV
 • Електрика на ретровизори
 • Хромирани кровни носачи
 • Седишта обложени во комбинација кожа - велур
 • Електрика на предни прозори
 • Штитиници за сонце со огледало и светло
 • Грејачи на предни седишта
 • Патен компјутер
 • 2 високотонци
 • Канали за греење на задни седишта
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор

Одиме на следно ниво

Vitara S е спортски додаток во гамата на Vitara.

Спортскиот SUV доаѓа со нашиот Boosterjet мотор, кој овозможува одлични забрзувања, без да ја компромитира потрошувачката на гориво. Робусниот изглед прикрива лесна каросерија, која дава моќно и агилно возење, додека ALLGRIP погонот на сите четири тркала ви дава сигурност дека ќе може да ја совладате секоја подлога.

LED ПРОЕКТОРСКИ СВЕТЛА

17 ИНЧНИ СЈАЈНО АЛУМИНИУМСКИ ТРКАЛА

ВЕРТИКАЛНА РЕШЕТКА СО 5 ПРОЦЕПИ

Лесен и изненадувачки забавен за возење. Нуди многу простор, комфорно седење и голем багажник.

Стигни секаде

Со уникатна предна решетка, заден спојлер и атрактивни црни бандажи, Vitara S привлекува внимание, каде и да се појави.

ALLGRIP погон на сите четири тркала кај Vitara S е дизајниран околу 4 програми, кои ви даваат респонзивност, тракција и стабилност во било какви услови - од тесни и кривулести патишта, до длабок снег и кал, притоа задржувајќи ја ниската потрошувачка на гориво.

Hill Decent Control

ALLGRIP погон на сите четири тркала

Врвна Безбедност

Vitara S е опремена со значајни безбедносни системи, уште во основно ниво на опрема.

● 5 ѕвездички на EuroNCAP
● Седум воздушни перничиња
● ABS со функција за помош при сопирање
● ESP® (Electronic Stability Program)
● ISOFIX приклучоци за детско седиште
● Зајакнување во вратите за подобра заштита при странични судири
● Систем за надгледување на притисокот во пневматиците
● Hill Hold Control (Систем за контрола при тргнување на нагорнина)
● Радарски систем за поддршка при сопирање 

*ESP® е регистрирана трговска марка на Daimler AG

Radar Brake Support

Спортски SUV во вистинската смисла на зборот. Полн со опрема, вклучувајќи Bluetooth и DAB radio.