add icon Page 1 boat-wheel icon boat icon brochure icon Calendar call icon car-doors icon check icon chevron-down icon chevron-left icon chevron-right icon chevron-up icon Затвори-alt icon Затвори icon coin-euro icon coin-pound icon curve-arrow icon dealer-website icon double-down-chevron icon down-chevron icon down-scroller icon download icon drivetrain icon email icon engine icon Enlarge enlarge icon facebook icon fuel icon hand-indicator icon Home outline Combined Shape info icon instagram icon lightning icon location-solid icon Location Icon location icon Meida Icon remove icon Пребарај Icon shaft-standard icon shaft icon slider-chevron icon speedometer icon star-full icon star-half icon star-none icon steering-wheel icon suzuki-logo-s icon test-drive icon blue tick Layer 1 tilt icon transmission icon twitter icon Warning Icon weight icon youtube icon

НИВОА НА ОПРЕМА

Одберете модел за да видите повеќе карактеристики на секој посебно...

1.0 GL, 112hp од€13.990 Промотивно

1.0 GL Plus, 112hp од€16.990

1.4 GLX, 140hp од€21.900

ОПРЕМА GL

 • START/STOP систем
 • Серво управувач
 • Аудио команди на управувач
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • DRL дневни светла
 • Клима уред - мануелен
 • 7 воздушни перници
 • ABS + EBD
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Систем за ослободување на педала на кочница
 • USB конекција
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Светло за магла назад
 • LED стоп светла
 • Штитиници за сонце со огледало
 • Далечинско централно заклучување
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина
 • Електрика на ретровизори
 • Електрика на предни прозори
 • Патен компјутер
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Предни, задни и странични поткрила
 • Делива задна клупа 60:40
 • Isofix за детско седиште
 • Аларм
 • Тонирани стакла
 • Рачки од врати и ретровизори - црни
 • 16" челични тркала со 215/60R16 пневматици
 • Сет за поправка на пневматици
 • 1 START/STOP систем
 • Радио CD MP3 WMA со 4 звучници
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Серво управувач
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Индикатор со препорака за степен на пренос
 • Аудио команди на управувач
 • Возачко и совозачко седиште подесиви по висина
 • Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Управувач со висинско и длабинско подесување
 • Светло за магла назад
 • Предни, задни и странични поткрила
 • DRL дневни светла
 • LED стоп светла
 • Делива задна клупа 60:40
 • Клима уред - мануелен
 • Штитиници за сонце со огледало
 • Isofix за детско седиште
 • 7 воздушни перници
 • Далечинско централно заклучување
 • Аларм
 • ABS + EBD
 • Hill Hold - помош при тргнување на нагорнина 29
 • Тонирани стакла
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • Електрика на ретровизори
 • Рачки од врати и ретровизори - црни
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • Електрика на предни прозори
 • 16" челични тркала со 215/60R16 пневматици
 • Систем за ослободување на педала на кочница 33
 • Патен компјутер
 • Сет за поправка на пневматици
 • USB конекција

ОПРЕМА GL Plus

Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред
 • Кожен управувач
 • Светла за магла напред
 • LED дневни светла
 • Грејачи на ретровизори
 • Електрика на задни прозори
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • 4,2 inch информационен дисплеј во боја
 • 7" Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Cruise control - темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • Хромирана предна маска
 • Наслон за рака напред
 • Хромирани кровни носачи
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Штитиници за сонце со огледало и осветлување
 • Рачки на врати и ретровизори во боја
 • Конзолна касета
 • Радарско следење на сообраќајна лента (за 4WD)
 • DSBS (Радарска подршка за сопирање за 4WD)
 • Сигнал за итно запирање ESS (за 4WD)
 • Прилагодлив темпомат (за 4WD)
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (за 4WD)
 • BSM (детекција на мртов агол при претекнување и возење назад) (за 4WD)

Повеќе од GL:

 • Автоматски клима уред
 • Cruise control - темпомат
 • Рачки на врати и ретровизори во боја
 • Кожен управувач
 • Ограничувач на брзина
 • Конзолна касета
 • Светла за магла напред
 • Алуминиумски бандажи 17"
 • Радарско следење на сообраќајна лента (за 4WD)
 • LED дневни светла
 • Хромирана предна маска
 • DSBS (Радарска подршка за сопирање за 4WD)
 • Грејачи на ретровизори
 • Наслон за рака напред
 • Сигнал за итно запирање ESS (за 4WD)
 • Електрика на задни прозори
 • Хромирани кровни носачи
 • Прилагодлив темпомат (за 4WD)
 • Затемнети термоизолациони задни стакла
 • Грејачи на предни седишта
 • Hill decent control - помош при возење низбрдо (за 4WD)
 • 4,2 inch информационен дисплеј во боја
 • Канали за греење на задни седишта
 • BSM (детекција на мртов агол при претекнување и возење назад) (за 4WD)
 • 7" Smartphone linkage display audio + rearview camera
 • Штитиници за сонце со огледало и осветлување

ОПРЕМА GLX

Повеќе од GL Plus:

 • LED мултирефлектор
 • Автоматски светла
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Централен часовник
 • Key less-пристап и стартување без клуч
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera + NAV
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • Трепкачи на ретровизори
 • Автоматско затемнување на ретровизор
 • Тапацир на врати и седишта обложени со кожа и велур
 • 2 високотонци

Повеќе од GL Plus:

 • LED мултирефлектор
 • Централен часовник
 • Трепкачи на ретровизори
 • Автоматски светла
 • Key less-пристап и стартување без клуч
 • Автоматско затемнување на ретровизор
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • Smartphone linkage display audio + rearview camera + NAV
 • Тапацир на врати и седишта обложени со кожа и велур
 • Паркинг сензори напред и назад
 • Електрично преклопиви ретровизори
 • 2 високотонци

ДОБАР КОЛКУ ШТО Е УБАВ

Со нејзиниот хардкор SUV стил и простран ентериер, новата Vitara е убав и воедно функционален автомобил.

Преземете контрола на патот со ALLGRIP погонот на сите четири тркала и Radar Brake Support, кој ги забележува другите возила и сопира автоматски. Бидете комфорни со високата возачка позиција, големата понуда на простор за нозете и интуитивно дизајнираната предна конзола.

LED ПРОЕКТОРСКИ СВЕТЛА

MISTI 17 ИНЧНИ АЛУМИНУМСКИ ТРКАЛА

ХРОМИРАНА ПРЕДНА РЕШЕТКА И СТРАНИЧНИ ПРАГОВИ

Управувањето е балансирано, компактноста на целата каросерија е импресивна, а возењето по урбан пат удобно, во секоја прилика.

СТИГНИ СЕКАДЕ

Со извонредни 4x4 можности, ќе можете да возите на било каква патна подлога.

Опционалниот ALLGRIP погон на сите четири тркала е дизајниран околу 4 програми, кои ви даваат респонзивност, тракција и стабилност во било какви услови - од тесни и кривулести патишта, до длабок снег и кал, притоа задржувајќи ја ниската потрошувачка на гориво.

Hill Descent Control Shot

Hill Descent Control

Suzuki ALLGRIP 4-wheel Drive System close up

ALLGRIP погон на сите четири тркала

врвна безбедност

Новата Vitara е опремена со сериозно ефективна заштита како стандард.

 • 5 ѕвездички на EuroNCAP
 • Седум воздушни перничиња
 • ABS со функција за помош при сопирање ESP® (Electronic Stability Program)
 • ISOFIX приклучоци за детско седиште
 • Зајакнување во вратите за подобра заштита при странични судири
 • Систем за надгледување на притисокот во пневматиците
 • Hill Hold Control (Систем за контрола при тргнување на нагорнина)
 • Радарски систем за поддршка при сопирање (GLX)

*ESP® is a registered trademark of Daimler AG

Radar Brake Support

Доколку размислувате за мал кросовер, тогаш Vitara дефинитивно треба да биде на вашата листа. Лесна за возење на пат, со доза оф-роуд можности и зачинета со модерен дизајн.